Strona GłównaWykorzystanieGaleriaKontakt


Krótki opis technologii:

Blacha aluminiowa poddawana jest wstępnie anodowaniu - obróbce galwanicznej podczas, której na jej powierzchni powstaje cienka warstwa (około 0,05 mm grubości) metalicznego tlenu glinu Al2O3. Związek ten jest trwały, odporny na korozję, ścieranie, działanie związków chemicznych - rozpuszczalników organicznych, smarów oraz posiada estetyczny srebrzystoszary wygląd.
W dalszej fazie wykorzystane jest zjawisko możliwości pochłaniania barwnika przez tę warstwę. Przenika on w głąb mikroporów tlenkowych, a następnie podgrzanie blachy do wysokiej temperatury (w kąpielach wodnych) powoduje uszczelnienie powierzchni i ,,zamknięcie" barwnika w zanodowanej warstewce blachy.
Sam nadruk wykonany w ten sposób jest niewyczuwalny przez dotyk (powierzchnia jest płaska). Na naszej reklamówce są umieszczone przykłady stosowanych przez nas kolorów.
Prosimy o wykonanie przez Państwo próby usunięcia nadruku bądź zarysowania powierzchni papierem ściernym. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że technologia przez nas stosowana jest w tej chwili najlepszą do produkcji trwałych i estetycznych tabliczek.